אם אתם שוכרים מחסן חיצוני, עבור חפצים שאין להם מקום בבית, אתם בוודאי שואלים את עצמכם כיצד ליצור גישה נוחה, מסודרת ומהירה לחפצים שלכם, כדי שלא לבזבז זמן יקר ולהשקיע מאמץ מיותר. עם הטיפים האלה יהיה לכם פשוט וקל יותר לקבל את חדר האחסנה שלכם מסודר.

תחשבו על זה רגע, יום חמישי בערב, הילדים מתקשרים וקובעים אתכם למחר בערב אצלכם. בסוף השיחה, כדרך אגב, אחד הנכדים מצטרף לשיחה ומספר שיש לו משימה בבית הספר לבנות אילן יוחסין משפחתי, לפחות שלושה דורות אחורה, עם כל הפרטים, והוא נורא שמח שיש לכם את כל התמונות, כמו שאמרו לו ההורים.

אתם מגרדים את הראש, חושבים איפה אלבומי התמונות, ונזכרים שלפני 3 חודשים החלטתם לשים אותם במחסן ששכרתם בדיוק בשביל זה. אתם נוסעים לחדר האחסנה שלכם ומתחילים לחפור את דרככם לאלבום המיוחל. הוא היה כחול או ירוק או אדום, אגב?

לפני ששמתם לב, בעוד אתם מוצאים את עצמכם זזים כמו פיל בתוך חדר אחסנה, ערימה של 4 ארגזי קרטון שנערמו לגובה מתרסקת לידכם, חצי מהדברים כבר הוצאתם מחוץ לחדר כדי למצוא את האלבום, ואם זה לא מספיק, שבוע אחר כך אתם מתכוננים לנסיעה לחו”ל ומסתבר שמתאם החשמל האוניברסלי שלכם גם הוא במחסן. איפשהו…

הדבר האחרון שאתם רוצים לעשות הוא לצלול שוב לתוך מבוך ארגזי הקרטון, בטח לא כשאתם בלחץ זמן.

סך הכל, קצת תכנון היה פותר את כל זה.
הנה 7 טיפים פשוטים לארגון חדר אחסנה כך שתוכלו למצוא מה שאתם צריכים, בקלות!

1. בחרו קופסה בגודל אחד לרוב, אם לא לכל החפצים שלכם
גודל אחד יעזור לכם בסידור וביצירת נגישות גבוהה. קופסאות בגודל בינוני הן מושלמות לרוב החפצים שלכם. זכרו שקופסאות גדולות הן מעולות לחפצים שאינם כבדים מאוד, אבל התחתית שלהן יכולה להתפרק כשיש בתוכן משהו כבד ודחוס. כמו כן קשה יותר להזיז אותן כצריך משהו מתוכן.

2. זהו את החפצים שאליהם תרצו לגשת חדר האחסנה
יכול להיות שתצטרכו דברים שבהם אתם לא משתמשים בקביעות כשאתם אורזים. שקלו מה אתם עשויים להצטרך כשהחפצים שלכם באחסנה, תנו יותר תשומת לב לחפצים עונתיים.

הנה כמה דברים שאולי תרצו ‘לשלוף’ מחדר האחסנה שלכם:

[+] בגדי קיץ וחורף
[+] ציוד טיולים – אוהלים, שקי שינה, ציוד לצלילה חופשית – שנורקלים, מסיכות, סנפירים.
[+] חפצים שקשורים לחגים – מסכות, חנוכיות, צלחת שבעת המינים, מערכות כלים לפסח, ציוד לאירוח
[+] צעצועים
[+] כלי עבודה ותחביבים
[+] מסמכים משרדיים

3. שימו תווית על כל קופסה שארזתם
שימו מדבקה או תווית, או כתבו ישירות על הקופסה במרקר למעלה ובכל הצדדים. כתבו עליה מספר סידורי, וכתבו על דף מסודר באיזו קופסה נמצא כל חפץ. תהיו כמה שיותר מפורטים. אפשר עם מדבקות/תוויות בצבעים שונים, לפי החדר בבית או בן המשפה שהציוד שייך לו (יעל – כחול, איתמר – אדום וכו’).

4. סידור במחסן על פי זמינות צפויה
סדרו את החפצים במחסן לפי מידת הזמינות בה נראה שתזדקקו להם. קופסאות שתצטרכו בזמינות גבוהה שימו קרוב יותר לכניסה.

5. תכננו את מתווה חדר האחסנה
אם אתם עומדים לגשת לחדר האחסנה לעתים קרובות, תצטרכו לחשוב קצת מראש על אופן האחסנה. באופן אידאלי, אתם רוצים לשים את הרהיטים בצמוד לקיר כנגד הקופסאות ולהשאיר מעבר נוח באמצע החדר. כך תוכלו לגשת לקופסאות ולרהיטים בנוחות. אם אתם צריכים גם את המעבר שבאמצע, שימו בו את החפצים שהכי קל לנייד, כך שתוכלו להזיז אותם בנקל.

6. שקלו לשדרג לחדר אחסנה גדול יותר
גם אם תארזו הכל כמו אמני טטריס תלת מימדי מיומנים ברמה קיצונית, עדיין יהיה קשה מאוד לשלוף חלק מהחפצים. קצת מרחב נוסף יוכל לתת לכם מקום לשים בו מדפים ומעבר באמצע חדר האחסנה, לגישה קלה לרוב החפצים שלכם.

ברור שאתם לא רוצים לשלם על נפח אחסנה מיותר, לכן אם תרצו להתייעץ עם מומחה אחסנה שלנו, נוכל להעניק לכם מהנסיון שלנו ב-26 השנים האחרונות ועשרות אלפי הלקוחות המרוצים שלנו. נוכל להעריך את נפח חדר האחסנה שתהיו זקוקים לו עפ”י רשימת התכולה שאתם מתכוונים להכניס אליו.

7. מפה
שימו בתוך חדר האחסנה מפה שמתעדת איפה נמצא כל חפץ או ארגז, בתנאי שרשמתם מה יש בו, והרשימה זמינה עבורכם. אין צורך להציג במפה כל דבר, אלא רק את הדברים הנסתרים מהעין וגם אין צורך בשרטוט טכני. איור ידני פשוט יספיק:
חלקו את חדר האחסנה ל- 4 חלקים, רשמו על המפה את המספר של כל ארגז.
כך תמיד תדעו איפה נמצא כל חפץ.

8. יחידות מדפים
עוזרת מאוד להתמצאות ומאפשרת גישה קלה ונוחה לכל קרטון, ארגז או חפץ. אביה מציעה אפשרות להשכרת יחידות מדפים, ואפשר גם לקנות עצמאית ולהכניס לתוך החדר.

כשאתם פונים אלינו, מראש נתאים עבורכם את גודל המחסן החסכוני ביותר, נסביר איך לסדר, ותקבלו את הצעת המחיר הנוחה ביותר.

ואם אתם גרים בעיר, יש לכם אפשרות לוותר על מחסן ולבחור ב- Avia Boxes – אחסנה בארגזי פלסטיק קשיחים שמגיעים עד אליכם הביתה.