אם יש לך משרד ביתי, יש כאן רעיונות שיפתיעו אותך ויחדשו לך. אם אין לך, זהירות – יכול להיות שממש יתחשק לך. אם המשרד מבולגן לפעמים, מעכשיו יהיה יותר טוב. ואם הוא כבר מסודר, גם אז אפשר לעשות, ולעשות לא מעט.

נתמקד כאן בזרם השוטף של ניירות נכנסים וכל מיני חפצים, ודברים שנצברים ונערמים, יוצרים ערמות של אי סדר שברגע כלשהו. צריך לסדר, והרגע הזה מחכה למשבצת פנויה בלו”ז. איך ניצור סדר מראש בלי לחכות שהבלגן יגיע? נמנע אותו מלכתחילה.

בואו נעבור לתכל’ס.

1. לוח גיר שהוא בעצם קיר
דרך נפלאה לחסוך בנייר ולנקות את השולחן – שמים את לוח השנה על הקיר. בעצם, הופכים את הקיר ללוח תכנון גדול, כל התכנית שלכם פרושה בפניכם כל הזמן, ויש לכם עזר מדהים ליצירת בהירות מחשבתית.

אפשר לעשות את זה בשתי דרכים עיקריות – לצבוע את הקיר בצבע לוח גיר או להדביק טפט לוח גיר. שתי האפשרויות נותנות לכם מבחר גוונים אפורים וירוקים. אפשר לצבוע את הקיר או חלק הקיר המיועד בצבע אחיד ואפשר גם במלבנים שייצרו עבורכם טבלה מובנית של לוח תכנון קלנדרי. תוכלו לשנות פעם בחודש את התכנון שלכם, בנוחות. זהירות, רק לא לעבור צמוד מדי אליו עם הבגדים…

2. קיר מגנטי
איך הופכים את קיר לוח הגיר שלכם לעוד יותר פונקציונלי? עם צבע לוח גיר מגנטי. כשהצבע מתייבש תוכלו גם להצמיד אליו חפצים כמו מהדקים, ניירות, כשכל חפץ מתכתי נדבק אליו.

3. גרסו מסמכים סודיים
חברים, גריסה זה…כיף. כשאתם יודעים שסיימתם עם משהו שיש בו מידע אישי – מספר חשבון בנק, ביטוח לאומי, מס הכנסה, בקשת כרטיס אשראי – פשוט תיפטרו ממנו. היינו מציעים לכם לזרוק לפח, אבל במקרים כאלה זה לא פתרון מספיק טוב. לכן, כדאי שתרכשו מגרסת נייר קטנה, זה הכל. בנוסף, ארגנו לכם קופסה או פח קטן לשאריות הגריסה, וצרפו את התכולה כשאתם זורקים ניירות למחזור.

4. קופסאות עם תוויות
אם אין לכם המון מגירות, או שאתם רוצים גישה קלה לדברים שתצטרכו לעתים קרובות, למשל דבק נייר, נעצים, עטים, עפרונות בטריות… קנו קופסאות וחבילת מדבקות ופשוט הדביקו מדבקות על כל קופסה וכתבו מה יש בתוכה. כשהקופסאות נערמות, וכולן מאותו סוג, חדר העבודה שלכם נראה ומרגיש מסודר ומאורגן. אם אתם רוצים קופסאות גדולות יותר, אפשר להשתמש בקופסאות לאחסנת תמונות.

5. סלים
הם זולים, פשוטים, ומעל הכל – נותנים לכם פתרון מעולה.
במקום ערבוביה של חומרים שונים יהיה לכם סל אחד לחשבונות, סל אחר לאשפה, אחר לכל מיני דברים – “שונות” – בהתאמה לצרכים שלכם. תוכלו גם לתלות אותם על אחד הקירות ואפילו לבחור כמה סלים זהים בצבעים שונים שיראו הרמוניים יחד.

6. כבלי חשמל
כבלי חשמל, כבלים למסך, כבלים למחשב, לרמקול, למדפסת, למנורה, למיקרופון, לסורק וכו’. הרבה כבלים שמסתובבים מתחת לשולחן. קחו סל אחד, שימו אותו מתחת לשולחן ואת כל יתרת הכבלים תכניסו אליו. קל, פשוט, מסודר, ואפילו תוכלו לשאוב בקלות את הרצפה מתחת לשולחן.

7. בטלו את הניירות
קל, מודרני, פשוט. כשלא צריך נייר, אל תשתמשו. חשבונית דיגיטלית, תשלום וקבלת תשלום באמצעים אלקטרוניים בלבד. היום קל מתמיד לעשות זאת. אתם יכולים להשתמש בשירות אחסון בענן כמו דרופבוקס או גוגל דרייב, לפתוח שם תיקיות לפי סוגי מסמכים ואז אפשר להגיע אליהם בקלות מכל מקום, גם מהנייד. זה מה שאנחנו עושים (או לפחות משתדלים). עכשיו, אם במשרד פשוט אין יותר מקום, זרקו, תרמו ותנו את מה שאפשר.

ומה עם כל הדברים שנותרו לכם?

בשביל זה יש לכם אפשרות קלה, זמינה ומיידית לאחסנה של חפצים שאתם רוצים לאחסן – Avia Boxes, ארגזים קשיחים שמגיעים עד אליכם הביתה, באיזו כמות שתצטרכו. הם מתאימים בדיוק לתכולת משרד – ניירת, קלסרים וכו’. כשתרצו, תרימו טלפון ובמהירות נחזיר אותם אליכם הביתה.

עוד פרטים על Avia Boxes אפשר לקבל כאן