שירותי אחסנה הם פתרון למגוון סיטואציות ומצבים בחיים. אם בעבר שירותים מסוג זה היו זמינים בישראל בעיקר בהאנגרים גדולים, במכולות או במתחמים שאינם מאובטחים ומתוחזקים, התחום מציע נכון להיום פתרונות מתקדמים, מסודרים ובטוחים.

אביה אחסנה, חברת האחסנה הגדולה בישראל, המפעילה 13 סניפים בפריסה ארצית, מציעה שירותי אחסנה מתקדמים ושירותי הובלה ואחסנה במגוון גדלים ולמגוון מטרות.

סיבות לרכישת שירותי אחסנה

הצורך בשירותי אחסנה עשוי לצוץ בסיטואציות שונות ורבות במהלך החיים. אחת הסיבות הנפוצות ביותר היא בעת תקופה של מעבר בין דירות. למשל כאשר נאלצים לפנות דירה אחת והדירה העתידית עוד לא מוכנה לאכלוס, בעקבות רילוקיישן למדינה אחרת, פרויקט פינוי-בינוי בשלב בו יש צורך לעבור לדירה אחרת לזמן מוגבל, מעבר לבית ההורים עד לקבלת דירה חדשה או אפילו שיפוץ זמני הדורש אחסון של חלק (או כל) תכולת הדירה. במקרים של שיפוץ או מעבר דירה, לעתים מקבלים את הריהוט החדש לפני סיום השיפוץ או המעבר בפועל, כך שהפתרון המתבקש הוא אחסנה לתקופת הביניים.

סיבה נוספת לצורך בשירותי אחסנה היא מעבר לדירה קטנה יותר, לרוב כאשר הילדים עוזבים את הבית, או במעבר לדירה בדיור מוגן אשר לא יכולה להכיל את תכולת הבית הקודם.

סיטואציה נוספת בה אחסנה יכולה להוות פתרון היא גירושין, כאשר אחד מבני הזוג עוזב את הבית לדיור זמני וצריך לאחסן את חפציו לזמן מוגבל. לעתים הצורך באחסנה הוא תוצאה של אסון חס וחלילה, כגון הצפה, שריפה או כאשר הבניין מוגדר מסוכן למגורים ויש לפנות אותו באופן מיידי ככל האפשר.

ישנם מקרים בהם קרוב משפחה נפטר ומוריש חפצים שונים בעלי ערך נוסטלגי וסנטימנטלי, אשר דורשים אחסנה זמנית עד לקבלת החלטה באשר אליהם. באופן כללי, כאשר אדם נפטר ויש צורך לפנות את הדירה שלו, אחסנה עשויה להוות פתרון ראוי, המאפשר לדחות את ההחלטה לגבי כל החפצים בעלי המשמעות הסנטימנטלית למועד מאוחר יותר ולא בעיצומה של תקופת האבל.

לבסוף, שירותי אחסנה הם פתרון עבור כל מי שמעוניין להפוך את הבית הנוכחי שלו לפחות עמוס. חלק מהבתים נוטים לצבור עוד ועוד חפצים, פריטים וציוד, כד שהם מתחילים להיראות כמו מחסן. הפתרון במקרים אלו הוא מחסן להשכרה במרחק נסיעה קצר, בו ניתן לאחסן את התכולה בצורה נוחה וקלה, למשל על גבי יחידות מדפים. ממש “מחסן מחוץ לבית”.

 סוגי שירותי אחסנה

שירותי אחסנה קיימים כיום במגוון סוגים. כאשר לא נדרשת נגישות רבה לחפצים המאוחסנים, ניתן לאחסן במתחם אחסנה המרוחק יחסית מהבית, שמחיר האחסנה בהם נמוך מזה שבסניפים העירוניים. לעומת זאת, אם נדרשת נגישות גבוהה לחפצים המאוחסנים, עדיף לאחסן בסניף עירוני, קרוב לבית. אמנם עלות האחסנה גבוהה יותר, אך הנגישות גבוהה – ניתן להגיע לחדר האחסנה תוך זמן קצר. גם בסניפים העירוניים וגם בסניפים המרוחקים יותר ניתן לבצע אחסון תכולת דירה, אחסון ירושה, אחסון לקראת רילוקיישן, אחסון של פריטים בודדים וגם אחסון של ציוד גדול וחריג.

המפתח לאחסון מוצלח הוא ייעוץ מקצועי אשר יכול להתאים את פתרון האחסון לצרכי הלקוח. המומחים של אביה אחסנה מספקים התאמה אישית של אחסנה לכל לקוח. על מנת להבין את עלויות יחידת האחסון, ניתן להיכנס למחשבון האחסנה של אביה אחסנה או להתקשר אלינו ולקבל ייעוץ ללא תשלום וללא התחייבות.

אחסון לעסקים ולמטרות עסקיות

מתחמי אחסנה יכולים להוות פתרון מעולה גם עבור עסקים קטנים ובינוניים (מה שמכונה גם SOHO) ומשרדים.

במקרה של משרדים, ניתן לבצע אחסון תכולת משרד במחסנים להשכרה באופן זמני, בעת מעבר בין משרדים או לקראת כניסה למשרד חדש.

בנוסף, ישנם עסקים אשר יכולים להשתמש בשירותי אחסנה למלאי וציוד, במקום לקחת מחסן בצמוד לעסק, מה שיכלול שכירות גבוהה ותשלום ארנונה עסקית.

עבור בעלי עסקים קטנים ללא מיקום פיזי, אשר צריכים לאחסן ציוד לשימוש בפרויקטים ועבודות, מחסן להשכרה מספק פתרון זמין עם גישה נוחה, בסביבה מאובטחת.

אחסון רהיטים

אחסון רהיטים דורש סביבת אחסנה מותאמת, במבנה מאוורר שעובר ניקיון והדברה לעתים קרובות, בשונה ממכולות והאנגרים בהם הטמפרטורה נוטה לעלות בצורה קיצונית, מה שעלול לפגוע ברהיטים.

את הרהיטים יש לנקות ולארוז היטב לפני העברה לאחסון רהיטים, על מנת לשמור עליהם במשך תקופת האחסנה, בהתאם לסוג הרהיט והחומר ממנו הוא עשוי. בנוסף, כדאי לסדר את יחידת האחסון בצורה כזו שלא תגרום נזק לרהיטים. צוותי ההובלה של חברת אביה אחסנה מיומנים בנושא הזה ויסדרו את חדר האחסנה שלכם באופן שגם ישמור על תקינות התכולה וגם יחסוך לכם כסף.

חבילה משולבת של שירותי אחסנה, הובלה ואריזה

במקרים רבים, שירותי אחסון אינם השירות היחיד הנדרש מצד הלקוחות – כאשר יש צורך באחסון תכולת דירה, הלקוח לרוב צריך גם לארוז את התכולה ולהוביל אותה באופן בטוח אל מתחם האחסנה.

לכן, אביה אחסנה מציעה שילוב של הובלה ואחסנה, באמצעות צוותי ההובלה האדיבים והמיומנים של החברה, לצד שילוב של אריזה למעבר דירה, הובלה ואחסנה – הכל על מנת להקל על החיים של הלקוחות. לקוחות המעוניינים בכך יכולים להוסיף גם שירותי אריזה – צוות של אביה אחסנה יארוז את כל החפצים המיועדים לאחסנה במקצועיות ובזהירות, או רק חלק מהם (לבחירתכם), תוך שימוש בחומרי אריזה איכותיים, ויוביל אותם בבטחה לאחסנה.

מה חשוב לדעת כשבוחרים שירותי אחסנה?

כאשר בוחרים שירותי אחסנה, חשוב לוודא כי מתחם האחסנה מאובטח, מסודר, מבוטח, מאוורר ועובר נקיון והדברה באופן קבוע.

מתחמי האחסנה של אביה אחסנה, הפרוסים ב-13 מיקומים ברחבי הארץ, מציעים חללי אחסון מסודרים ונקיים, עם מצלמות אבטחה מסביב לשעון. החפצים המאוחסנים מכוסים על ידי ביטוח מקיף, בהתאם לערכי הביטוח עליהם מצהיר הלקוח.

המבנים עצמם מאווררים ועוברים הדברה שגרתית להרחקת מזיקים ומכרסמים.

הגישה לחדרי האחסנה נעשית דרך אפליקציה או כרטיס חכם וקוד סודי אישי, כך שהזמינות שלהם גבוהה – רוב הסניפים פתוחים 24/7 – מצד אחד וסביבת האחסון מאובטחת מצד שני. מי שנמצא ברילוקיישן או בחו”ל, יכול לייפות את כוחו של מקורב או בן משפחה, על מנת שיוכל לגשת ליחידת אחסון בשמו.

בנוסף, אביה אחסנה מציעים שירותי אחסנה גמישים – הלקוחות לא משלמים עד לתחילת השימוש במחסן, כאשר תקופת האחסנה המינימלית היא 30 יום, ולאחריה ניתן לפנות את חדר האחסנה בכל רגע נתון ולשלם רק על הזמן שהשתמשתם בו בפועל.

אתם מוזמנים לערוך ביקור התרשמות (בתיאום מראש) באחד ממרכזי האחסנה של אביה, על מנת שתוכלו להתרשם מקרוב ממגוון שירותי האחסנה הזמינים באביה אחסנה.

סיכום

לסיכום, שירותי אחסון הם פתרון נפוץ ויעיל למגוון מצבים בחיים, אך חשוב לוודא מראש כי החברה המספקת את השירותים מציעה שירות איכותי, שישמור היטב על החפצים שלכם. אביה אחסנה מארחת את החפצים שלכם כמו בבית מלון, עם השירות המסור והמפנק ביותר.

אחסנה נעימה!