באופן עקרוני, אחסון רהיטים אינו שונה מאחסון ציוד כבד אחר או אחסון תכולת דירה , אך ישנן נקודות שכדאי להבין ולקחת בחשבון לפני שבוחרים בשירות אחסון ריהוט. במרבית המקרים, אחסון רהיטים נועד לשמירה על ציוד וריהוט של דירה במעברי דירה או שיפוצים. מעבר לכך, אחסון ריהוט יכול לשמש גם בעלי עסקים המעוניינים לרכוש סחורה במחיר משתלם אך לא יכולים להכיל את כולה בעסק, או שיש צורך באחסון זמני של ריהוט העסק לטובת מעבר\שיפוץ. אחסון רהיטים במתחם עם יחידות האחסון קטנות יחסית מהוות יתרון עבור עסקים משום שעולם האחסון העסקי כולל לרוב האנגרים ושטחי אחסון גדולים.

אביה אחסנה מציעה: אחסון רהיטים שמגן על הריהוט שלכם

אביה אחסנה היא חברת האחסנה הגדולה בישראל, אשר פעילה בתחום כבר למעלה מ-20 שנים בהן היא מציעה פתרונות אחסון מתקדמים למגוון לקוחות. בין היתר, אביה אחסנה מציעה אחסון ריהוט במבנים קבועים, מוגנים ושמורים, המספקים סביבה אופטימלית עבור ריהוט וציוד, בשונה ממכולות בהן הטמפרטורה נוטה לעלות באופן קיצוני, מה שמגביר את קצב הבלאי של הרהיטים שאתם כל-כך אוהבים.

מה כדאי לבדוק בשירות אחסון רהיטים?

כאשר בוחרים שירות אחסון רהיטים, כדאי לוודא שתנאי האחסון מאפשרים שמירה ברמה אופטימלית על רהיטי עץ ומתכת. חשוב להיזהר מחברות המציעות מחירים נמוכים, הנובעים מאיכות אחסון לא נאותה.

מתחמי אחסון רהיטים באיכות גבוהה מכילים מערך אבטחה איכותי הכולל מנעול בלעדי על כל דלת, מצלמות אבטחה 24/7, מערכת בקרת כניסה ומוקד אבטחה זמין. מחסנים איכותיים מכילים חדרים נפרדים, השומרים על התכולה שלכם בלבד, מאווררים מצד אחד ואינם חשופים לפגעי מזג האוויר מצד שני. מעבר לתנאי האחסון הבסיסיים, חשוב לוודא שהמחסנים נקיים ומתוחזקים, עוברים הדברה תקופתית ושומרים על תנאי היגיינה נאותים. עבור מי שרוצה אחסון רהיטים לטווח רחוק, מכרסמים ומזיקים שונים עשויים להיות הרסניים.

בנוסף, יש לבדוק שיש במקום דלתות כניסה רחבות שיאפשרו הכנסה של רהיטים מבלי לפגוע בהם. שימו לב האם יש סימנים של נזקים ממים על הקירות או בבניין – לחות ורטיבות הם הגורמים המובילים לנזק ברהיטים.

השירותים הנלווים שמשדרגים את חוויית המשתמש באחסון רהיטים

בהתאם לכך שהציוד והרהיטים שאתם רוצים לשמור חשובים לכם ואתם מתייחסים אליהם ברצינות, כך יש להתייחס ברצינות לבחירת ספק האחסון ולפתרון אחסון הרהיטים המתאים לצרכים שלכם. בשורה התחתונה, הרצון שלכם הוא להבטיח את תקינות הרכוש שלכם, גם לאחר פריקתו במחסן להשכרה. אביה אחסנה מציעה מחסנים להשכרה המותאמים לפי הצרכים והגודל של הרהיטים המאוחסנים, ב-13 סניפים בפריסה ארצית. בצורה שכזו, ניתן לבחור באחסון רהיטים בסניף מרוחק וליהנות ממחיר משתלם יותר. לצד שירותי האחסון, אביה אחסנה מציעה שירותים נלווים מתוך כוונה להקל על חייו של המאחסן הממוצע, כגון מחשבון אחסנה, שילוב של הובלה ואחסנה, שירותי אריזה וגם חומרי גלם כמו פצפצים וארגזים למעבר דירה.

חשוב לזכור שבסופו של דבר, מקום האחסון שתבחרו הוא המקום בו תפקידו את כל הרכוש שיקר לליבכם ולכיס שלכם. לכן, אסור להתפשר על פחות מהטוב ביותר – אביה אחסנה. ניתן לתאם סיור באחד מסניפי אביה, על מנת שתוכלו להתרשם מאיכות האחסון והתנאים בהם החברה תארח את הרהיטים והציוד שלכם. המחסנים של אביה משמשים בית שני עבור אלפי ישראלים הנהנים מידי יום ומדי חודש מסטנדרטים איכותיים במיוחד, אשר היווה פריצת דרך ועידן חדש בעולם האחסון.

אביה אחסנה מציעה גישה למחסן 24/7 (ברוב הסניפים), באמצעות הזדהות קלה ונוחה דרך אפליקציה או באמצעות כרטיס חכם וקוד סודי, לצד ביטוח תכולה מקיף (לרבות רעידות אדמה).

אחסון רהיטים – הכנה ואריזה

אחסון רהיטים הוא דרך מעולה לארח את הרהיטים במקום מוגן ובטוח כשאין בהם צורך. עם זאת, הכנה מתאימה ואריזה מתאימה יאפשרו לכם להגיע למועד סיום האחסון ואיסוף התכולה מהמחסן כשהרהיטים תקינים, נראים טוב ושמישים.

איך אורזים נכון ומכינים את הרהיטים לקראת אחסון רהיטים שישמור עליהם?

אם ניתן, יש לפרק את המיטות ואת השולחנות העשויים מעץ לפני האחסון, לנקות אותם בעדינות עם מים וסבון ולמרוח עליהם שכבה דקה של שעווה (ווקס). עבור חלקי מתכת, יש להבריש היטב כדי שלא ייוצרו כתמים, ואם מדובר באחסון ריהוט לטווח רחוק, יש למרוח שכבה דקה של לכה על כלי ברונזה, מנורות מנחושת ועל הרגליים של השולחנות.

חשוב להשתמש בחומרים ייעודיים לרהיטים ולחומרים מהם הם מיוצרים (כמו חומר ניקוי לספות, תכשירים לניקוי והברקת עץ וכד’). עדיף להשתמש בחומרי ניקוי שהתנסיתם בהם, ואם מדובר בפעם הראשונה, כדאי לנסות אותם קודם על פינה נסתרת של הרהיט, כדי להבטיח שאתם לא עושים נזק. בנוסף, כדאי להשתמש ככל האפשר בחומרי ניקוי אנטי-בקטריאליים ודוחי אבק, כדי להגן על הריהוט באופן מיטבי. לאחר הניקיון, חשוב לתת לרהיטים להתייבש לחלוטין לפני אריזה והעברה לאחסון – לחות שתיכלא בין ניילון אריזה לרהיט צפויה לגרום לו נזק בזמן האחסון.

ניקיון לפני אחסון רהיטים מהווה הזדמנות נהדרת לוודא שכל החלקים של הרהיט תקינים ולנקות את כל הפינות הנסתרות שאתם לא מגיעים אליהן ביום-יום. אם ישנם ברגים, צירים או אומים לא תקינים- זה הזמן להחליף אותם, כדי שתוכלו ליהנות מרהיטים תקינים עם ההוצאה מהמחסן.

אם ברגים ואומים מהווים חלק ממנגנון ההרכבה הרהיט, יש לקחת את כל הרכיבים, להכניס אותם לשקית ריקה ונקיה, ולהצמיד את השקית למסגרת הרהיט. עדיף להוסיף לשקית פתק המפרט טיפים להרכבה מחדש ואת שם הרהיט, למקרה והשקית תתנתק מהרהיט במהלך הזמן. אם יש חלקים עדינים של ריהוט, כמו שידה עם זכוכית של חדר שינה או חלק עליון של שולחנות, מומלץ לעטוף אותם עם שמיכת פוך שאין בה צורך.

מגירות שולחן או של שידות יכולות לשמש בתור קופסות לאחסון, כדי לנצל באופן אופטימלי את שטח האחסון. יש לפרק אותן ולהשתמש בהן לאחסון שאריות ו’שונות’. כדאי לשים מגבת על כל מגירה כדי להגן על החפצים מאבק או לארוז אותה בניילון נצמד (שרינק). יש לפרק מנורות ואהילים מהריהוט, לשים את המנורות בתוך מגבת או נייר עיתון. אהילים יכולים להיכנס למגירות גדולות ולהיות מוגנים מאבק ומנזקים.

אריגים של ספות, כיסאות ומזרונים – יש לנקות היטב עם חומרים ייעודיים למניעת עובד וטחב בתקופת האחסון. יש לנגב בעדינות את פני השטח עם חומר ניקוי אנטי-בקטריאלי ומים חמים, ולתת להם להתייבש לחלוטין לפני האריזה וההעברה לאחסון רהיטים. ריהוט מעור או מבדים בעלי רקמה עדינה כמו קטיפה, יש לנקות באופן מקצועי לפני האחסון.

כדי להימנע מנזקים מיותרים על ידי צוות ההובלה או על ידכם, יש לסמן ב-X עם מסקינגטייפ על זכוכיות, ולפרוס קרטון משונן (עם שכבה פנימית עבה) על המראות בגודל המתאים, כדי להוסיף הגנה. אם אתם מאחסנים מכשירי חשמל גדולים יחד עם אחסנת רהיטים, כדאי לאחסן אותם באריזות המקוריות ולהעביר אותם למחסן בזהירות.

איך ממלאים את המחסן באחסון רהיטים?

כאשר באים למלא את שטח האחסון ברהיטים, כדאי למקם את הספות שלא בצמוד לדפנות יחידת האחסון, כדי לא לגרום להן נזק ולהפחית את הסיכוי לצבירת לחות ועובש.את הרהיטים כסו בבד שמאפשר להם לנשום. את הכיסאות כדאי להניח בערימה אחד על השני כשהכיסא העליון הפוך. בנוסף, כדאי לדאוג לאבטח את הערימה כך שהיא לא תזוז או תיפול וכך תגרום נזק לפריטים אחרים.

אם נותרו מקומות ריקים בארגזים אשר אתם מניחים מעליהם ארגזים או חפצים כבדים, חשוב למלא את החללים הפנויים כדי שהארגזים לא יימחצו תחת כובד המשקל.

סיכום

אחסון רהיטים הוא צורך העולה במספר רב של סיטואציות בחיים, החל מרילוקיישן ועד מעבר דירה זמני להורים או לדירה של בן\בת זוג. על מנת ליהנות משירותי אחסון רהיטים ששומרים על הרהיטים שלכם, יש לוודא שהאחסון מבוצע בתנאים הראויים וכי הכנתם וארזתם את הרהיטים השונים בצורה מיטבית.

סניפי אביה אחסנה בפריסה ארצית ישמחו לארח את הרהיטים שלכם במתחמים מסודרים, מאובטחים ונגישים.